مرکز آموزش فرهنگ فیلم تهران (وابسته به انتشارات علمی و فرهنگی متعلق به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) نخستین دوره آموزشی عکاسی پرتره را برگزار می کند.
براساس این گزارش در دوره مذکور، علاوه بر بررسی تاریخچه عکاسی و نورپردازی پرتره در اروپا و امریکا، ورود فرهنگ نورپردازی به ایران مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.
بررسی و شناخت نور در ژانرهای مختلف عکاسی، مقایسه نورپردازی در اروپا و امریکا، شناخت جدیدترین روش های نورپردازی پرتره در جهان، مقایسه نورپردازی چهره در هنر عکاسی و هنر سینما و زیباشناسی نور و رنگ در عکاسی پرتره از جمله سرفصل های این دوره آموزشی بیان شده است.
مرکز آموزش فرهنگ فیلم تهران یکی از ویژگی های جدیدترین دوره آموزشی خود را “بررسی ساختار روانشناسی نور در چهره” بیان کرده است.
گفتنی است مدرس این دوره امیر امیری از هنرمندان عکاس و برگزار کننده کارگاه های آموزشی متعدد در زمینه عکاسی تئاتر، پرتره و ابستره می باشد.
این دوره آموزشی 2 روز در هفته، روزهای یکشنبه و سه شنبه به مدت 40 ساعت از خردادماه برگزار می شود.
براساس اطلاعیه صادره از سوی این مرکز، در حال حاضر فرآیند ثبت نام دوره آموزشی عکاسی و نورپردازی پرتره در حال انجام است و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن های 26 و 88665525 تماس گرفته و یا به سایت www.farhangfilm.com رجوع نمائید.