محصولات

برخی از محصولات واحد تولید

نمایش تصویری «مش مش قلی خان»

کارگردانی هنری این نمایش را «ناصر آویژه» و کارگردانی تلویزیونی آن را «مسعود فروتن» به عهده داشتند.

 

کتاب شنیداری «کی آدم می‍شوی»

در راستای آموزش صحیح خواندن و تلفظ کلمات و آشنایی با متون فارسی برای رده سنی «الف» مجموعه‍هایی با عنوان «کتاب شنیداری» طراحی گردید. «کی آدم می‍شوی» از جمله کتاب‍های برگزیده انتشارات علمی و فرهنگی می‍باشد که برای تولید اولین «کتاب شنیداری» انتخاب گردید، که با صدای خانم «مریم معترف» در استودیو صدای شرکت ضبط و تولید گردید.

 

کتاب شنیداری «بچه غول باید در مدرسه بماند» و کتاب شنیداری «اگر من خلبان بودم»

دو کتاب برتر کودک انتشارات علمی و فرهنگی نیز توسط واحد تولید با صدای خانم «مریم معترف» ضبط گردید

 

نمایشنامه رادیویی «هملت»

ضبط نمایشنامه «هملت» که یکی از فاخرترین و معروف‍ترین متون ادبیات نمایشی جهان می‍باشد به کارگردانی و بازی «میکائیل شهرستانی» و جمعی از هنرمندان مطرح این عرصه، بصورت «نمایشنامه رادیویی» در استودیو صدای شرکت، گامی مؤثر در گسترش و ادامه تولید محصولات فاخر این واحد و شرکت می‍باشد. این محصول در قالب دو حلقه CD با فرمت Audio CD در یک پکیج روانه بازار گردید.

 

نمایشنامه رادیویی «مکبث»

دیگر اثر ارزشمند «ویلیام شکسپیر» با عنوان «مکبث» انتخاب، و به کارگردانی و بازی آقای «میکائیل شهرستانی» و یک گروه بازیگران حرفه‍ای رادیویی از جمله مرحوم احمد آقالو، بهرام سروری‍نژاد، امیر فرحان‍نیا، امیر زنده‍دلان، صنم صالحی، راضیه مومیوند، باقر کریمپور، حسین فلاح، افسانه محمدی، محمدرضا خادمی، مصطفی عبدالهی و … ضبط و تقدیم هنردوستان گرامی گردید. این اثر نیز در استودیو صدای شرکت ضبط و تدوین گردید. این محصول نیز در قالب دو CD و با فرمت Audio CD در پکیجی مناسب به بازار عرضه گردید.

 

تولید نمایش تصویری «یه شهر بی پرنده»

نمایش تئاتر کودک را با عنوان «یه شهر بی پرنده» به کارگردانی «ناصر آویژه» و کارگردانی تلویزیونی «ناهید محمدیان» به‍همراه مضامین آموزشی حفظ و نگهداری محیط زیست، با طراحی و اجرای دکور جدیدی نسبت به اجرای صحنه، در فضای استودیو- صدای شرکت ضبط و در قالب DVD تولید و با فرمت V-CD تکثیر گردید.

 

تولید نمایش تصویری عروسکی «رمپل»

نمایش «رمپل» به کارگردانی «سیمین امیریان» بدلیل رده سنی آن که (الف) و (ب) می‍باشد اولین گزینه برای تولید در نظر گرفته شد و در فضای استودیو صدا به کارگردانی تلویزیونی «حسن سلیمان میگونی» ضبط و تولید گردید.

 

فیلم کارگاه  تخصصی عکاسی:  «عکاسی و پست مدرنیسم»

شرکت، ضبط اولین کارگاه تخصصی عکاسی را با سه دوربین و کارگردان تلویزیونی در فضای استودیو صدا انجام داد. این کارگاه توسط مدرس عالی رتبه «حمید سوری» برگزار گردید.

 

تولید برترین نمایش «جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران» به نام «ماکاندو»

نمایش «ماکاندو» به کارگردانی خانم «آزاده انصاری»، که جایزه بزرگ این جشنواره را از آن خود نمود و نظر بسیاری از منتقدین و هنرمندان داخلی و خارجی را به خود جلب کرد. متن این نمایش توسط «آرش پارساخو» برگرفته از قصه «پیرمرد با بال‍های بزرگ بزرگ» نوشته «گابریل گارسیا مارکز» بازنویسی گردیده و توسط چندین عروسک‍گردان و بازیگر به اجرا درآمده است. این نمایش با کارگردانی تلویزیونی «حسن سلیمان میگونی» و سه دوربین در فضای استودیو صدای شرکت ضبط و در قالب یک حلقه DVD و همچنین CD تولید گردید.

 

تولید نمایش برگزیده ششمین «جشنواره تئاتر بانوان» به نام «سودا دخت»

نمایش به کارگردانی خانم «طلیعه طریقی» بود که جایزه اول جشنواره تئاتر بانوان را از آن خود نموده و به دلیل سبک و ایرانی بودن کار اهمیت ویژه ای برای شرکت داشت. متن این نمایش توسط کارگردان هنری نمایش(طلیعه طریقی) برگرفته از داستان سودابه و سیاوش «شاهنامه فردوسی» نوشته که به گفته بسیاری از منتقدین نقطه قوت کار می باشد. کارگردانی تلویزیونی این نمایش توسط آقای «حسن سلیمان میگونی» و سه دوربین در فضای استودیو صدای شرکت ضبط و در قالب یک حلقه DVD تولید گردید.

 

مجموعه سخنرانی‍های آیت الله امجد با عنوان «اشراقات معنوی»

خلق آثار مذهبی و آموزشی در سطح دانشگاه با همکاری واحد فرهنگی «شرکت انتشارات علمی و فرهنگی» مجموعه دروس با موضوع قرآن و مثنوی بصورت تصویری در فضای استودیو صدا تصویربرداری و در قالب 8 لوح DVD تولید و در پکیجی مناسب برای علاقه‍مندان به بازار عرضه گردید.

 

تولید نمایش تصویری «نقالی ایرانی»

کاری برگرفته از فرهنگ و ادبیات کهن ایرانی، اثری بر اساس داستانهای شاهنامه حکیم ابولقاسم فردوسی با عنوان «نقالی ایرانی»، برای این امر کافی بود از استاد هنر نقالی ایران  «مرشد ولی ا… ترابی» دعوت بعمل بیآوریم و با طراحی بسیار خوب صحنه آقای فرشید موثق و کارگردانی «حسن سلیمان میگونی» در استودیوی شرکت ضبط و در قالب چهار حلقه DVD شامل 10 برنامه از داستانهای منتخب شاهنامه تولید و راهی بازار گردید.

 

تولید نمایش تصویری «آدم برفی»

نمایش کودک با عنوان«آدم برفی» که نام قبلی آن در اجرا «زندگی بسیار کوتاه است»، نویسنده و کارگردان این نمایش مهدی مهدی آبادی و کارگردان تلویزیونی «حسن سلیمان میگونی» بودند. این نمایش کاری بسیار آموزنده برای رده‌سنی (الف) و (ب) با آموزش مضامینی مانند بخشش، مهربانی و گذشت برای کودکان و نوجوانان می‍باشد. مدت زمان پخش برنامه 42 دقیقه و با فرمت DVD تولید گردیده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *