واحد تولید

با توجه به اساسنامه، اهداف و سیاستهای شرکت مبنی برتولید انواع برنامههای تلویزیونی، موسیقی، صدا… و ارائه خدمات استودیویی صدا و تصویر، این واحد یکی از ارکان اصلی شرکت در راستای تحقق اهداف و سیاستهای آن در زمینه تولید و ارائه خدمات با کیفیت برتر محسوب میشود.

شرکت فرهنگ فیلم تهران در پی شناسایی و تحلیل نیازهای جامعه، به اتکای توان نیروهای متخصص همکار و تربیت منابع انسانی درون سازمانی، فعالیت خود را با هدف قرار دادن شبکه ویدئویی خانگی در دو بخش کودک و بزرگسال پیگیری کرده و تاکنون در حوزه ادبیات ایران و جهان، کتاب کودک و نمایشنامه  های تلویزیونی محصولات ارزنده‌ای در بازار ارایه کرده است.

علاوه بر این شرکت فرهنگ فیلم تهران که با دسترسی گسترده به گروه های مختلف فنی و تخصصی برای فعالیت در کلیه حوزه‌های غیرسینمایی آمادگی لازم را دارد، در چارچوب تولید کار سفارشی،   مجموعه های مختلف آموزشی را برای سازمان ها  و شرکت‌ها تهیه کرده است.

رویکردهای جدید در ساختار جدید

واحد تولید و فنی یک واحد کاملاً مستقل در زیرشاخههای واحدهای اصلی شرکت قرار میگیرد. فعالیتهای این واحد بصورت موازی در بخش تولید و همچنین مستقل در بخش فنی(استودیوها و خدمات فنی) انجام میگیرد.

اهداف کلی واحد تولید و فنی:

  • تولید برنامههای تلویزیونی(سریال، تله تئاتر، میزگرد، مسابقات،…)
  • تولید برنامهها در حوزه صدا و موسیقی(نوار و سی-دی قصه، کتاب گویشی، نمایشنامه های رادیویی،…)
  • تولید تیزرهای تبلیغاتی

ارائه خدمات استودیویی و فنی صدا و تصویر

 

 

 

تشکیل کمیته طرح و فیلمنامه:

در بدو ایجاد و راه‍اندازی واحد تولید به غیر از پروژه‍های سفارشی شرکت‍ها، ادارات و … این واحد نیاز مبرم به انتخاب موضوع و همچنین محتوای مناسب جهت تولیدات ارزشمند و فاخر از نظر کیفی و بار آموزشی در جهت ارتقاء فرهنگ تولیدات تلویزیونی و رادیویی داشت که با تشکیل یک کمیته ارزیابی و انتخاب به این هدف مهم دست پیدا کند. اعضای این کمیته عبارتند از مدیرعامل، مدیر واحد تولید و یک کارشناس هنری خارج از شرکت که متناسب با نوع، سبک و رده سنی برنامه انتخاب می‍شود.

 

برنامهریزی در حوزه کودک و نوجوان:

در بررسی اولیه کمیته تولید به این نتیجه رسید که در کشور عزیزمان متأسفانه به حوزه کودک و نوجوان در زمینه تلویزیون، تئاتر و سینما بسیار کم توجه شده و نیازمند توجه، برنامه‍ریزی و همچنین فرهنگ‍سازی بیشتری می‍باشد. با وجود این شرایط، این حوزه را عرصه مناسبی برای شروع فعالیت خود در جهت پرکردن بخشی از این خلاء بزرگ محصولات فرهنگی دیده و قصد دارد با تمام پتانسیل موجود و استفاده بهینه از نیروی انسانی داخل شرکت و همچنین بهره‍گیری مقطعی از نیروهای متخصص فنی و هنری حرفه‍ای سینما و تلویزیون خارج از شرکت به تولید باکیفیت محصولات تلویزیونی و رادیویی بپردازد.

 

تولید نمایشنامههای رادیویی:

با گذشت سالها از قصه‍های رادیو و نوارهای قصه کودکان و هجوم رسانه‍های مختلف شنیداری و دیداری، همچنان مخاطب اینگونه محصولات وجود دارد و فقدان آنها در سبد فرهنگی جامعه احساس می‍گردد. این موضوع ما را برآن داشت که در احیای اینگونه محصولات نیز تلاش کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *