مركز آموزش فرهنگ فيلم تهران (وابسته به انتشارات علمي و فرهنگي متعلق به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري) نخستين دوره آموزشي عكاسي پرتره را برگزار مي كند.
براساس اين گزارش در دوره مذكور، علاوه بر بررسي تاريخچه عكاسي و نورپردازي پرتره در اروپا و امريكا، ورود فرهنگ نورپردازي به ايران مورد تجزيه و تحليل قرار مي گيرد.
بررسي و شناخت نور در ژانرهاي مختلف عكاسي، مقايسه نورپردازي در اروپا و امريكا، شناخت جديدترين روش هاي نورپردازي پرتره در جهان، مقايسه نورپردازي چهره در هنر عكاسي و هنر سينما و زيباشناسي نور و رنگ در عكاسي پرتره از جمله سرفصل هاي اين دوره آموزشي بيان شده است.
مركز آموزش فرهنگ فيلم تهران يكي از ويژگي هاي جديدترين دوره آموزشي خود را “بررسي ساختار روانشناسي نور در چهره” بيان كرده است.
گفتني است مدرس اين دوره امير اميري از هنرمندان عكاس و برگزار كننده كارگاه هاي آموزشي متعدد در زمينه عكاسي تئاتر، پرتره و ابستره مي باشد.
اين دوره آموزشي 2 روز در هفته، روزهاي يكشنبه و سه شنبه به مدت 40 ساعت از خردادماه برگزار مي شود.
براساس اطلاعيه صادره از سوي اين مركز، در حال حاضر فرآيند ثبت نام دوره آموزشي عكاسي و نورپردازي پرتره در حال انجام است و علاقمندان براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانند با شماره تلفن هاي 26 و 88665525 تماس گرفته و يا به سايت www.farhangfilm.com رجوع نمائيد.