واحد تولید

image_pdfimage_print

با توجه به اساسنامه، اهداف و سیاستهای شرکت مبنی برتولید انواع برنامههای تلویزیونی، موسیقی، صدا… و ارائه خدمات استودیویی صدا و تصویر، این واحد یکی از ارکان اصلی شرکت در راستای تحقق اهداف و سیاستهای آن در زمینه تولید و ارائه خدمات با کیفیت برتر محسوب میشود.

شركت فرهنگ فيلم تهران در پي شناسايي و تحليل نيازهاي جامعه، به اتكاي توان نيروهاي متخصص همكار و تربيت منابع انساني درون سازماني، فعاليت خود را با هدف قرار دادن شبكه ويدئويي خانگي در دو بخش كودك و بزرگسال پيگيري كرده و تاكنون در حوزه ادبيات ايران و جهان، كتاب كودك و نمايشنامه  هاي تلويزيوني محصولات ارزنده‌اي در بازار ارايه كرده است.

علاوه بر اين شركت فرهنگ فيلم تهران كه با دسترسي گسترده به گروه هاي مختلف فني و تخصصي براي فعاليت در كليه حوزه‌هاي غيرسينمايي آمادگي لازم را دارد، در چارچوب توليد كار سفارشي،   مجموعه هاي مختلف آموزشي را براي سازمان ها  و شركت‌ها تهيه كرده است.

رویکردهای جدید در ساختار جدید

واحد تولید و فنی یک واحد کاملاً مستقل در زیرشاخههای واحدهای اصلی شرکت قرار میگیرد. فعالیتهای این واحد بصورت موازی در بخش تولید و همچنین مستقل در بخش فنی(استودیوها و خدمات فنی) انجام میگیرد.

اهداف کلی واحد تولید و فنی:

  • تولید برنامههای تلویزیونی(سریال، تله تئاتر، میزگرد، مسابقات،…)
  • تولید برنامهها در حوزه صدا و موسیقی(نوار و سی-دی قصه، کتاب گویشی، نمایشنامه های رادیویی،…)
  • تولید تیزرهای تبلیغاتی

ارائه خدمات استودیویی و فنی صدا و تصویر

 

 

 

تشکیل کمیته طرح و فیلمنامه:

در بدو ایجاد و راه‍اندازی واحد تولید به غیر از پروژه‍های سفارشی شرکت‍ها، ادارات و … این واحد نیاز مبرم به انتخاب موضوع و همچنین محتوای مناسب جهت تولیدات ارزشمند و فاخر از نظر کیفی و بار آموزشی در جهت ارتقاء فرهنگ تولیدات تلویزیونی و رادیویی داشت که با تشکیل یک کمیته ارزیابی و انتخاب به این هدف مهم دست پیدا کند. اعضای این کمیته عبارتند از مدیرعامل، مدیر واحد تولید و یک کارشناس هنری خارج از شرکت که متناسب با نوع، سبک و رده سنی برنامه انتخاب می‍شود.

 

برنامهریزی در حوزه کودک و نوجوان:

در بررسی اولیه کمیته تولید به این نتیجه رسید که در کشور عزیزمان متأسفانه به حوزه کودک و نوجوان در زمینه تلویزیون، تئاتر و سینما بسیار کم توجه شده و نیازمند توجه، برنامه‍ریزی و همچنین فرهنگ‍سازی بیشتری می‍باشد. با وجود این شرایط، این حوزه را عرصه مناسبی برای شروع فعالیت خود در جهت پرکردن بخشی از این خلاء بزرگ محصولات فرهنگی دیده و قصد دارد با تمام پتانسیل موجود و استفاده بهینه از نیروی انسانی داخل شرکت و همچنین بهره‍گیری مقطعی از نیروهای متخصص فنی و هنری حرفه‍ای سینما و تلویزیون خارج از شرکت به تولید باکیفیت محصولات تلویزیونی و رادیویی بپردازد.

 

تولید نمایشنامههای رادیویی:

با گذشت سالها از قصه‍های رادیو و نوارهای قصه کودکان و هجوم رسانه‍های مختلف شنیداری و دیداری، همچنان مخاطب اینگونه محصولات وجود دارد و فقدان آنها در سبد فرهنگی جامعه احساس می‍گردد. این موضوع ما را برآن داشت که در احیای اینگونه محصولات نیز تلاش کنیم.

برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *